[email protected]


Logo
Bli medlem
Sparta A-lag

Landslagsspiller klar for Sparta U20

Forfatter: IHK Sparta Sarpsborg

14. mai 2025

U20
News article image

Sparta Sarpsborg er glade for å kunne ønske Sjur Østbø velkommen til klubben!

Sjur er en ung og svært lovende spiller fra Stavanger, født i 2007, som sist sesong spilte for Stavanger Oilers. Han har også vært innom Malmö Redhawks U18, og ble tatt ut på det norske U18-landslaget i desember. I tillegg har han allerede fått prøve seg på EHL-nivå med én kamp for Oilers – en prestasjon som vitner om både nivå og ambisjoner.

Sjur er førsteårs U20-spiller, men fremstår som en moden og seriøs utøver med klare mål for veien videre. Det er mange klubber som har vist interesse for Sjur i løpet av våren, og derfor er vi ekstra fornøyde med at han valgte Sparta.

– Vi opplever Sjur som en svært dedikert og hardtarbeidende spiller, med en sterk treningsmentalitet og stor lojalitet til laget. Vi gleder oss til å se ham utvikle seg videre i vårt miljø.

Takket være et godt samarbeid med St. Olav videregående skole har det også ordnet seg med skoleplass for Sjur på vg3 til høsten, slik at han får kombinert satsingen på hockey med videre utdanning.

Sjur Østbø:

Jeg er en spiller som jobber knallhardt for å bli så god som jeg kan bli, og jukser aldri, verken i kamp eller når det gjelder mitt treningsarbeid. Jeg er en spiller som setter laget mitt først, og har som tankegang hvordan jeg kan gjøre laget mitt bedre. Som spillertype er jeg en eksplosiv toveis playmaker med gode skøyteferdigheter. Selv om jeg kommer fra en klubb som er jevnt over bra på alle måter, ønsker jeg å spille og utvikle meg i en klubb som jeg mener passer min spillestil bedre. Jeg vet at Sparta er kjent for å utvikle gode ishockeyspillere, nasjonalt og internasjonalt.

Vi ser fram til å få Sjur inn i gruppa og ønsker ham hjertelig velkommen til Sparta! 💙